Zakończenie tegorocznych obchodów w Domu Edyty Stein.

Obchody tegorocznego Dnia Judaizmu w Kościele katolickim zakończymy spotkaniem w Domu Edyty Stein. 18 stycznia 2017 o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Chucka Fishmana pt. "Św. Jan Paweł II z wizytą w Polsce". Zaraz po nim usłyszymy wykład ks. prof. Mariusza Rosika "Żydowskie korzenie liturgii chrześcijańskiej". 

Archiwalne zdjęcia zostały zrobione podczas pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski w latach 1979 i 1983. Materiał obejmuje wizyty papieża w Warszawie, Krakowie i Nowej Hucie, w Częstochowie, Katowicach, Gnieźnie, a także na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Pierwotnie fotografie były wykonane dla takich czasopism jak „Time”, „Paris Match” czy „Stern”. Jedna z nich ukazała się na okładce czasopisma „Life” we wrześniu 1979. Przez 40 lat trwania swej kariery Chuck Fishman fotografował głównie wydarzenia społeczne i polityczne. 

Chuck Fishman jest laureatem prestiżowych nagród. Czterokrotnie otrzymał World Press Photo Foundation Medal. Jego zdjęcia ukazywały się w prestiżowych czasopismach, m.in. „Time”, „Life”, „Fortune”, „Newsweek”, „The London Sunday Times”,„The Economist”, były także publikowane w przekrojowych albumach dotyczących sztuki Creative Photography, Hogan Jazz Archive, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Organizacji Narodów Zjednoczonych i wielu, wielu innych.

Pierwszy monograficzny album Fishmana „Polish Jews: The Final Chapter” („Polscy Żydzi: Ostatni rozdział”) został wydany w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. Fishman wielokrotnie pracował z wydawcami na całym świecie, od Francji po Singapur czy Papuę Nową Gwineę.

Chuck Fishman mieszka w Nowym Jorku z żoną Susan i synem Adamem.