Pierwszy dzień obchodów we wrocławskiej Gminie Żydowskiej

Dziś - 16 stycznia 2018 - rozpoczynamy obchody Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu. Wszystkie wydarzenia pierwszego dnia odbywać się będą w Gminie Żydowskiej przy ul. Włodkowica 9. Startujemy o godz. 16.00 warsztatem pieczenia chałki żydowskiej, prowadzonym przez rebecyn Danielle Chaimovitz Basok. Ponieważ warsztaty cieszą się szerokim zainteresowaniem a lita chętnych już jest pełna, wszystkich którzy nie zdążyli się zapisać zapraszamy na pozostałe wydarzenia. 

Wieczorem, o godz. 19.00 w Małej Synagodze odbędzie się spotkanie pt. "Rut. Ester. Za zasłoną" prowadzone przez Panią Mirą Żelechower-Aleksiun, wrocławską malarkę pochodzenia żydowskiego. Artystka w prezentacji multimedialnej przedstawi dwa cykle swoich obrazów, opartych na Księdze Rut i Księdze Ester. Bohaterkami obu tych ksiąg są kobiety: Rut była obca w narodzie Izraela, natomiast opowieść o Ester dotyczy narodu wybranego, żyjącego na wygnaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co łączy te opowieści. 

Wydarzenie zamykające pierwszy dzień obchodów rozpocznie się o godz. 21.15 w CIŻ Cafe. W teatrze cieni pt. "Ma'awar - przejście Izraelitów przez Morze Sitowia" Studenci Koła Naukowego "Sznirele Perele" Judaistyki UWr zaprezentują autorską interpretację midraszy. 

Czekamy na Was! Do zobaczenia!