"Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?"

Wydarzeniem zamykającym tegoroczne obchody Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu będzie dzisiejsze spotkanie w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, które rozpocznie się o godz. 18.00. Gorąco zapraszamy do wsłuchania się w rozmowę pomiędzy znakomitymi gośćmi: prof. Janem Grosfeldem, członkiem Komisji Episkopatu Polski d/s Dialogu z Judaizmem oraz ks. prof. Mariuszem Rosikiem, biblistą. Dotyczyć ona będzie pytania, które w tytule jednej z najnowszych książek postawił prof. Grosfeld - "Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?". 

Jakiej odpowiedzi możemy się spodziewać poprzez udział w spotkaniu a także przeczytanie książki zdradził prof. Grosfeld podczas promocji książki w Warszawie - obejrzyj!

Po rozmowie - ok. godz. 19.30 odbędzie się prelekcja o. Sylwana Marcina Wirkowskiego OSPPE, zakonnika paulińskiego klasztoru we Wrocławiu, delegowanego do współpracy z Dzielnicą Wzajemnego Szacunku. Dotyczyć ona będzie tematu: "Mędrcy żydowscy z Satanova nad Zbruczem: dzieje i myśl" - zagadnienia związanego z miejscem, które o. Sylwan odkrył podczas wieloletniej posługo misyjnej na Ukrainie. 

Podczas spotkania odbędzie się także kiermasz książek autorstwa prof. Jana Grosfelda oraz ks. prof. Mariusza Rosika. 

Serdecznie zapraszamy!