Zadaj najciekawsze pytanie o żydowskie dziedzictwo na Dolnym Śląsku i wygraj przewodnik!

Wrocławski Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w 2021 roku rozpoczniemy o godz. 12.00 wydarzeniem: DZIEDZICTWO ŻYDOWSKIE NA DOLNYM ŚLĄSKU - promocja "Przewodnika po żydowskim Dolnym Śląsku. Rejon wałbrzyski" autorstwa Tamary Włodarczyk i Ignacego Einhorna, z udziałem autorki oraz Andrzeja Przytuleckiego, przewodnika miejskiego. Ponieważ spotkanie odbędzie się online ciekawych tematu zapraszamy do interakcji! Zadaj najciekawsze pytanie o żydowskie dziedzictwo na Dolnym Śląsku i wygraj Przewodnik!

Pytania można kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 stycznia 2021 roku (piątek). Na najciekawsze pytania odpowie Tamara Włodarczyk podczas wykładu oraz wyłoni 3 laureatów, do których trafią Przewodniki. 

Zapraszamy do uczestnictwa online:  https://youtu.be/2Lo_D9uWZ3I 

W pierwszej części spotkania Tamara Włodarczyk przedstawi najciekawsze obiekty kultury materialnej związane z dziedzictwem żydowskim oraz żydowsko-chrześcijańskim, znajdujące się na terenie Dolnego Śląska. Drugą część spotkania poprowadzi przewodnik Andrzej Przytulecki, a dotyczyć będzie ona potencjału turystycznego żydowskiego dziedzictwa kulturowego na Dolnym Śląsku oraz jego znaczenia dla lokalnych społeczności. Tematem rozmowy będą także wybitni Żydzi pochodzący z Dolnego Śląska i ich osiągnięcia na polu kultury, nauki i życia gospodarczego.