DWUGŁOS "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście" (Pwt 30,15)" - ks. prof. Mariusz Rosik i p. Jerzy Kichler

Pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) w niedzielę 17 stycznia odbędzie się XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Do udziału w DWUGŁOSIE poświęconemu właśnie temu tematowi zaprosilismy ks. prof. Mariusza Rosika, biblistę oraz p. Jerzego Kichlera, byłego Przewodniczącego Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, a by przedstawili komentarz do słów z Księgi Powtórzonego Prawa w odniesieniu do tradycji katolickiej i żydowskiej, ale także do współczesnej sytuacji na świecie. 

Temat tegorocznych obchodów nawiązuje do wydarzeń minionego roku. Kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknął cały świat w wielu dziedzinach życia: społecznej, ekonomicznej, ale także duchowej. „Konieczność wielomiesięcznej izolacji domowej, zamknięte świątynie, niemożność uczestnictwa we wspólnotowym życiu religijnym wraz z narastającym lękiem o własne życie i życie swoich bliskich, wszystko to stawia nas wobec pytania o sens tego doświadczenia, a zarazem stanowi swoisty sprawdzian naszej wiary” – pisze bp Rafał Markowski w Słowie przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem na XXIV Dzień Judaizmu.

Zapraszamy do wysłuchania DWUGŁOSU w dniu 17 stycznia 2021. START: godz. 16.30

LIKN DO TRANSMISJI: https://youtu.be/2Lo_D9uWZ3I