Dzień Judaizmu w Kościele katolickim 2022 - WYDARZENIE ONLINE

Pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpniętym z Księgi Izajasza (Iz 55,8) obchodzony będzie jubileuszowy, 25. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. We Wrocławiu wydarzenie obchodzone będzie po raz 20.

Program wydarzenia przewiduje m.in. wspólną modlitwę chrześcijan i Żydów podczas Liturgii Słowa Bożego, sympozjum „25 lat w Polsce, 20 lat we Wrocławiu. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim – podsumowanie i perspektywy”, koncert pieśni żydowskich Eliezera Mizrachi , wykład poświęcony nowej części wystawy stałej w Domu Edyty Stein pt. „Z Breslau do Jerozolimy. Channah Erika Tworoger – siostrzenica Edith Stein” oraz spacer „Szlakiem wrocławskich Żydów”.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną dnia 17 stycznia wszystkie punkty programu odbędą się w zawężonym gronie, bez udziału publiczności. W dniu 18 stycznia do udziału w spacerze obowiązują zapisy.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA ONLINE:
https://youtu.be/OTcW_1cm3UU

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem. Mamy nadzieję, iż w gronie oglądających wydarzenie nie zabraknie osób, które dotychczas uczestniczyły w obchodach, jak również tych, którzy po raz pierwszy mają zamiar uczestniczyć w tym wrocławskim spotkaniu chrześcijan i Żydów.

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim we Wrocławiu organizuje Archidiecezja Wrocławska wraz z partnerami: Gminą Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu oraz Domem Edyty Stein.

Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury Miata Wrocław.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Radia Rodzina, Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz portalu Nowe Życie.