Witamy na nowej stronie Wrocławskiego Dnia Judaizmu

Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu organizowany jest od 2003 roku. Inicjatorką spotkań we Wrocławiu była s. Sybilla Kołtan SMI, która wraz z Duszpasterstwem Akademickim "Przystań" podjęła się organizacji tego wydarzenia. Dzięki współpracy z Gminą Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu, wieloma organizacjami, środowiskami oraz osobami popierającymi ideę Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim - zarówno ze strony katolickiej jak i żydowskiej, wrocławskie obchody z roku na rok nabierały rozmachu i docierały do coraz szerszych kregów odbiorców.

W 2014 roku do organizacji obchodów Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu dołączyła Fundacja Dom Pokoju, która przez dwa lata była głównym organizatorem wydarzenia. W 2015 roku Ks. Abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny delegował ks. prof. Andrzeja Tomko na pełnomocnika Archidiecezji d/s Dialogu z Judaizmem. Od 2016 roku głównym organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Wrocławska. 

Znakiem rozpoznawczym wrocławskiego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim jest logo - Gwiazda Dawida - jako jeden z żydowskich symboli religijnych, nałożona na biało-żółtą flagę papieską.